Vastavärikkäät Educamessut

Olimme 29.1. Educa-messuilla esittelemässä Hiidenkiven peruskoulua ja edustamassa erityisesti medialuokkaa. Toimimme Helsingin koulujen ja päiväkotien pisteellä. Tehtävämme oli vastata ihmisten kysymyksiin muun muassa medialuokasta sekä näyttää esillä olevia töitä. Pääsimme ottamaan myös kuvia pisteestä sekä messujen tapahtumista. Lopuksi meitä haastateltiin opetusviraston videoon. Vastasimme medialuokkaa koskeviin kysymyksiin.

Innokkaat medialuokkalaiset esittelemässä kojua.

 

 

 

 

 

 

Kuvaaja: Rosa

 

Messut olivat fantastinen kokemus ja mukavaa vaihtelua pulpetin ääressä istumiselle. Oli hauskaa jutella ihmisille, esitellä töitämme ja saimme myös hyvää ruokaa Fazer buffetista. Haastattelu oli mieleenpainuva kokemus ja hyvä lopetus messuille.

Senni ja Elina 9C