1-2A metsässä

 

 

kuva metsästä kuvassa oli paljon oksia ja puunkuorta ja siellä oli paljon kaatuneita puita ja oli paljon puita siellä oli kiviä ja siellä oli puskia
kuva metsästä
kuvassa oli paljon oksia ja puunkuorta ja siellä oli paljon kaatuneita puita ja oli paljon puita
siellä oli kiviä ja siellä oli puskia
Valitsimme kuvan siksi, että siinä on puu, kivi ja lahonnut puu. Siinä oli vihreätä. Ihan kuin joku olisi asetellut sen. Ruoho alkoi kasvaa.
Valitsimme kuvan siksi, että siinä on puu, kivi ja lahonnut puu.
Siinä oli vihreätä. Ihan kuin joku olisi asetellut sen. Ruoho alkoi kasvaa.
Metsä kuva Puussa oli havuneulasia ja puun alla oli lunta. Valitsimme tämän puun siksi koska se paikka oli keväinen. Puussa oli hieno keppi. Aurinko paistoi kauniisti. Keppi roikkui kivasti. Oksia oli vähän puussa. Taivas pilkisti puiden takaa. Puun vieressä oli kanto ja takana oli paljon puita. LOPPU!
Metsä kuva
Puussa oli havuneulasia ja puun alla oli lunta.
Valitsimme tämän puun siksi koska se paikka oli keväinen.
Puussa oli hieno keppi. Aurinko paistoi kauniisti. Keppi roikkui kivasti. Oksia oli vähän puussa.
Taivas pilkisti puiden takaa. Puun vieressä oli kanto ja takana oli paljon puita.
LOPPU!

 

Meidän kuvassa oli kiviä, puita ja vähäisen lunta. Meidän kuvaan tuli vahingossa ihmisiä. Puunrunko oli todella hieno. Maassa oli jo vähän vihertävää ruohoa. Kevät näkyi jo meidän kuvassa. Taivaalla oli vielä paljon pilviä. Oli vielä vähän pimeää ja kylmää. Puut ja oksat toivat keväistä tunnelmaa, koska ne korostavat tunnelmaa. Metsässä oli raikas tuuli. TEHNEET: Tua, Venla ja Kaappi
Meidän kuvassa oli kiviä, puita ja vähäisen lunta. Meidän kuvaan tuli vahingossa ihmisiä. Puunrunko oli todella hieno. Maassa oli jo vähän vihertävää ruohoa. Kevät näkyi jo meidän kuvassa. Taivaalla oli vielä paljon pilviä. Oli vielä vähän pimeää ja kylmää. Puut ja oksat toivat keväistä tunnelmaa, koska ne korostavat tunnelmaa. Metsässä oli raikas tuuli.
TEHNEET: Tua, Venla ja Kaappi
PAIKASSA puu oli kuollut ja hienot oksat olivat puulla.RÄPSÄSIMME PARI KUVAA PUUSTA.ihastelimme puuta.saimme itse ottaa kuvat puusta. puu oli kuollut pystyyn. kuviteltiin että siinä oli puu beibi tuli
PAIKASSA puu oli kuollut ja hienot oksat olivat puulla.RÄPSÄSIMME PARI KUVAA PUUSTA.ihastelimme puuta.saimme itse ottaa kuvat puusta. puu oli kuollut pystyyn. kuviteltiin että siinä oli puu beibi tuli